Hakkımda

Ben Ali Karabüyük. 1980 de Trabzon’da doğdum. Karadeniz’in inatçı, şakacı, duygusal, pratik zekalı gençlerindendim. 1998 yılına kadar yayla, köy ve şehir üçgeni içerisinde Trabzon’un bol oksijen, gözlere şifa yeşillik ve içi ferahlatan deniz kokusuyla o unutulmayacak yılları geçirdim.

Evliya Çelebi’yi idol olarak benimsediğimden, 18 – 20 yaşları arası Türkiye’de 40 a yakın ili durmaksızın gezdim.

Askerlik çağı geldiğinde Trabzonlu olmam itibariyle bahriye olarak İzmir’e gittim ve vurdum talimlerde 12 den hedefi, sonrasında çağırdı yanına Albay Hanefi, dedi “Lâzım sen gibi askerler bize, yollayalım seni İskenderun’a al orada eğitimi getir düşmanı dize.” İskenderun eğitimlerinde 3. oldum ve yüzbaşı dedi ki “zeki bu çocuk, böyle beyinler lazım vatana”, sonra sordu “hangisine gitmek istersin, suyun üstünde mi olana, yoksa suya batana”. Tekrar İzmir’e yolladılar verdiler istihbarat gemisine. Gel zaman, git zaman bitmez denilen 550 gün bitti ve bu laz oğlu karadeniz’e gitti.

Bıraktığım gibi değildi artık Trabzon ve anladım ki eski yaşantıma artık son. Ankara’ya yerleştim bazı kararlarla, sıfırdan başladım hayata, acele etmeden sağlam adımlarla.

Web işini hobi edinmiştim, oradan da grafiğe yöneldim. Sonra bir basamak ilerlettim hedefi “okumak gerek” dedim ve kazandım üniversiteyi. Muhasebe,  İşletme, İktisat, Emlak vs, derken Web – Grafik tasarım işlerinde de ilerlettim kendimi.

Eskişehir de yaşadım belli bir süre ve baktım ki öğrenci şehri burası, yapılacak iş az ama işçi çoktu, kısacası emeğimin karşılığı yoktu. Döndüm tekrar Ankara’ya, başladım muhasebeye ve freelancer takılmaya.

Binlerce logo, antetli, kartvizit ve yüzlerce web sitesi yaptım. Hiç müşteri kaybetmedim, her daim müşterime müşteri kattım. Tarzın farklı dediler, fark isteyen beni buldu, yaptığım işler sonucu yüzler de tebessüm oldu.

Bir prenses buldum ve evlendim ve o prenses bana bir prenses verdi, bu hayatımın kampanyası mıydı neydi?

Duramıyordu laz oğlu yerinde, genleri böyle onun suçu ne?

Yine karar aldım ve “çıkmak lazım dedim kapitalist sistemin çarklarından”, kurtarmam lazım çocuğumu şehirlerin betonarme parklarından, “toplan hanım” dedim “gidiyoruz buralardan”.

Dediler ki “karı koca istifayı verdiniz, delimiydiniz neydiniz. “

Kapattık kulaklarımızı dış seslere,  yerleştik Trakya’nın küçük bir beldesine.

Şimdi ekiyoruz, biçiyoruz, kafa rahat olunca tasarımı daha güzel çıkartıyoruz.

Devamını yazamıyorum çünkü ilerlemeli hayat yazmak için bir şeyler.

Sayfama hoş geldiniz Ali KARABÜYÜK size selam eder.

İYİ DERECE PROGRAM BİLGİSİ

PHOTOSHOP
ILLUSTRATOR
AFTER EFFECT
ACROBAT
LIGHTROOM
BRIDGE
MEDIA ENCODER

ORTA DERECE PROGRAM BİLGİSİ

INDESIGN
ANIMATE
CHARACTER ANIMATOR
XD
PREMIERE PRO
DREAMWEAVER
INCOPY

CMS

WORDPRESS
JOOMLA
PRESTASHOP
DRUPAL
WOOCOMMERCE

WEB DİLLERİ

HTML
PHP
CSS
ASP
BOOTSTRAP

Müşteri Yorumları

Hizmet verdiğim sitelerde müşterilerim tarafından yapılan yorumları aşağıda görebilirsiniz. Müşterilerim aşağıdaki yorumları genele açık olarak yapmıştır. Whatsapp veya DM den gönderilen teşekkür mesajları ikili görüşme içerisinde gerçekleştiğinden, bunları sitelerimde paylaşmayacağım.

Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları
Müşteri Yorumları