Mimarlık Logo Tasarımları

Mimarlık Logo Tasarımları

Mimarlık Logo Tasarımları kurumun en önemli görsel kimliğidir. Firmanız estetik olarak çekici ve anlamlı tasarımlar kullanmalıdır.

Bu tasarımlarda sizlere dikkat edilmesi gereken bazı hususlardan bahsedeceğim:

Minimalist Mimarlık Logo Tasarımları

Mimarlık logolarında genellikle minimalist tasarımlar tercih edilmektedir. Temiz çizgiler, basit geometrik şekiller ve az sayıda renk kullanımı tercih edilir. Bu tarz tercihler profesyonellik ve düzeni temsil eder.

İkonik Simgeler

Mimariye özgü semboller kullanmak logonuza karakter katacaktır. Örneğin, bir çatı, bina kontürü, sütun veya başka bir mimari öğe kullanabilirsiniz. Bu tarz logolar çok fazla olduğundan son zamanlarda daha farklı tasarımlara yönelmeye başlanıldı

Tipografi

Logo tasarımında kullanılan yazı karakterleri önemlidir. Bu durum için şu tarz font kullanın demek doğru olmaz, logonuza göre font belirlenmeye başlar. Uygun bir tipografi seçimi, logonun okunabilirliğini artırabilir ve markanın kişiliğini yansıtabilir.

Renk Seçimi

Renkler marka kimliğini iletmekte önemlidir. Mimarlık logolarında genellikle mavi, gri, siyah veya yeşil gibi sakin ve profesyonel renkler tercih edilir.

Duygusal Bağlantı

Logo, firmanızın profesyonelliğini ve duygusal bağlantıları yansıtmalıdır. Örneklendirmek gerekirse çevreci bir yaklaşımı yansıtmak için yeşil renk veya sürdürülebilirlik ilkesini vurgulamak için doğal malzemeleri içeren bir simge kullanabilirsiniz.

Özgünlük

Logo tasarımınızın benzersiz olması önemlidir. Başka bir firmanın logosuyla karıştırılmaması gerekir.

Ölçeklenebilirlik

Logo tasarımınız, farklı boyutlarda kullanıldığında kayıp olmadan net bir şekilde görünmelidir. Hem büyük billboardlarda hem de küçük kartvizitlerde iyi görünmelidir.

Teknik Düşünce

Logonun teknik olarak uygulanabilir olması önemlidir. Baskı ve dijital medya için uygun formatlarda ve kaliteli vektör grafiklerde olmalıdır.

Logo Tasarımlarınızı Test Edin

Tasarımı farklı ortamlarda ve boyutlarda test edin. Logonuzun farklı zeminlerde nasıl göründüğünü ve nasıl etkileşime girdiğini gözlemleyin.

Profesyonel Yardım

Logo tasarımı konusunda deneyiminiz yoksa, bir grafik tasarımcı veya profesyonel bir tasarım firmasıyla çalışmayı düşünün. Profesyonel bir tasarım, markanızın itibarını artıracaktır. İşte ben tam burada devreye girmekteyim Logo Tasarımları konusunda uzun süredir hizmet vermekteyim.

Sonuç olarak, mimarlık logo tasarımları sade, anlamlı ve estetik açıdan çekici olmalıdır. Firmanızın veya profesyonelliğinizin özünü yansıtmalı ve potansiyel müşterilere güven vermelidir.

Sizler içinde logo tasarımları yapabilirim. Ücret ve detaylı bilgiler aşağıda mevcuttur. Şimdi benimle iletişime geçebilirsiniz.

2 li Logo Tasarımı

75000TL2 Logo
 • 2 Adet Logo Tasarımı
 • 5 Revize
 • Ticari Kullanıma Uygun
 • Kaynak Dosya AI (Illustrator)
 • Transparan PNG format

5 li Logo Tasarımı

150000TL5 Logo
 • 5 Adet Logo Tasarımı
 • 20 Revize
 • Ticari Kullanıma Uygun
 • Kaynak Dosya PDF (Illustrator)
 • Transparan PNG format

TEKNİK BİLGİ

 • TASARIM TÜRÜ :  VEKTÖREL LOGO TASARIMI

 • KULLANILAN PROGRAM :  ILLUSTRATOR

 • DÖKÜMAN UZANTISI :  AI – PDF

 • KATMANLI TESLİMAT :  EVET

 • FONT :  PAKET İÇERİSİNDE MEVCUT

 • SİYAH LOGO : EVET

 • BEYAZ LOGO : EVET

 • RENKLİ LOGO : EVET

 • TRANSPARAN : EVET

SSS

Logo Tasarımları kaliteli görsellik sunmak açısından vektörel olarak hazırlanır. Bu sebepten Adobe Illustrator programını kullanmaktayım.

2 farklı formatta teslim edilir.

 1. Baskıda sorun yaşamamanız ve rahatlıkla görüntüleyebilmeniz için PDF formatı. PDF dokümanını Adobe Illustrator ile açtığınızda, logonuza rahatlıkla müdahale edebileceksiniz
 2. Web sitenizde veya ürün görsellerinizde kullanabilmeniz için transparan olarak PNG formatı
1 ile 7 iş günü içerisinde teslim edilecektir.
Tasarıma başlamadan önce size kısa bir anket gönderiyorum. Bu anket sayesinde beklentinizin nasıl bir logo olduğunu %80 anlamış oluyorum. Satın aldığınız paket 2 li veya 5 li paket ise bu paket sayısına göre size birbirinden tamamen farklı logolar yapıyorum.

Çok farklı bir logo arıyorsanız 2 logodan birini beğenme ihtimaliniz %60 lardayken, 5 logolu paketten alındığında yapılan logolardan birini %95 oranında çok beğeniyor ve “İşte benim logom” diyorsunuz. Vermiş olduğum oranlar, daha önce yaptığım çalışmalardaki sonuçlardan çıkartılmıştır.

Not: 2 li paket alımından sonra beğenmeme durumunda, tekrar 2 li paket alıp 3 adet tasarım talep etmeyiniz. Toplam 5 tasarım sadece 5 li paket alımında yapılmaktadır.

Önceliğimiz müşteri memnuniyeti olduğundan seçmiş olduğunuz logo da renk font veya şeklinden tasarımı tamamen değiştirmeden revizeler yaptırabileceksiniz.

Logonuzun tasarlama ve revize işlemleri bittikten sonra eğer logonuz renkli bir logo ise siyah ve beyaz, yatay ve kare konumlandırma olmak üzere 4 farklı şekilde sizinle paylaşılacaktır. Bu sayede kartvizit, web sayfanız, sosyal medya vs. gibi farklı yerlerdeki kullanımlarda dilediğinizi rahatlıkla seçebileceksiniz.

Bunları da Görüntülediler